Ez történt a héten
NB III-as csapatunk hazai pályán fogadta a Pápai Perutz együttesét, U14-es korosztályunk Magyarországot képviselve ezüstérmet szerzett a Danone Focikupa barcelonai világdöntőjében, utánpótlás-csapataink az Astra-Alef HFC, a Békéscsaba 1912 Előre, az MTK Budapest és az MTK Hungária FC labdarúgóival mérkőztek meg!
⏲ 2019-10-14
Válogatott
Vereséget szenvedett nagyválogatottunk a világbajnoki ezüstérmes horvátok elleni idegenbeli Európa-bajnoki selejtezőn, majd egy nullás győzelmet aratott utolsó előtti selejtezőjén Azerbajdzsán ellen a Groupama Arénában, s továbbra is versenyben van a kontinenstornát érő helyért. Akadémiánkat egykori növendékeink, Kleinheisler László és Sallai Roland képviselték.
Eb-selejtező: Horvátország–Magyarország 3–0 (3–0)
Kiállítva: Kleinheisler László
Eb-selejtező: Magyarország–Azerbajdzsán 1–0 (1–0)
Gólszerző: Korhut Mihály
U21
Gera Zoltán vezette U21-es válogatott felkészülési mérkőzést játszott Horvátország ellen. Akadémiánkról Varga Ádám kapott meghívást.
Nemzetközi felkészülési mérkőzés (U21): Magyarország – Horvátország 1–4 (1–1)
Gólszerző: Bíró Bence
U19
A magyar U19-es labdarúgó-válogatott a grúzokkal és horvátokkal találkozott az Eb-selejtezőn. Akadémiánkat Ásványi Balázs, Huszti András, Kocsis Bence, Körmendi Kevin, Skribek Alen, és Radics Márton képviselte.
Eb-selejtező (U19): Magyarország – Grúzia 2–4 (1–1)
Gólszerzők: Huszti András, Skribek Alen
Kiállítva: Kalmár Olivér
Eb-selejtező (U19): Horvátország – Magyarország 2–0 (2–0)
NB III
NB III-as csapatunk 2–1-es vereséget szenvedett a dobogós Pápai Perutz FC-től.
NB III Nyugati-csoport, forduló: PAFC II – Pápai Perutz FC 1–2 (0–1)
Gólszerző: Komáromi György (tizenegyesből)
Utánpótlás
Két korosztályos együttesünk is győzött az MTK Budapest otthonában.
U17 bajnoki: MTK Budapest – Puskás Akadémia 1–2 (1–1)
Gólszerzők: Szabó Valentin, Rabi Dániel
U16 bajnoki: MTK Budapest – Puskás Akadémia 0–4 (0–1)
Gólszerzők: Kiss Norbert (2 – az elsőt tizenegyesből), Szalai Szilárd, Mitring Zsombor
Magyarországot képviselve U14-es csapatunk a második helyen végzett a Danone Focikupa barcelonai világdöntőjében.
Csoportmérkőzések:
Puskás Akadémia – Franciaország 0–1
Puskás Akadémia – Tunézia 2–1
Gólszerző: Krupa Zsolt (2)
Puskás Akadémia – Kanada 3–2
Gólszerzők: Horvát Koppány, Kern Martin, Ásványi Domonkos
Puskás Akadémia – Anglia 2–0
Gólszerzők: Kern Martin, Hurtyák Rómeó
Negyeddöntő:
Spanyolország – Puskás Akadémia 0–0 büntetőkkel: 2–3
Döntő:
Puskás Akadémia – Bulgária 1–0
Gólszerző: Krupa Zsolt (tizenegyesből)
Puskás Akadémia – Brazília 0–3 (0–3)
Női csapataink közül az U19-es és U16-os korosztályunk győzött, U14-es lányaink döntetlent játszottak a hétvégén.
U19 leány bajnoki: Astra-Alef HFC – Puskás Akadémia 0–2 (0–1)
Gólszerzők: Dénes Csenge, Csaplár Daniella
U16 leány bajnoki: Puskás Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre 21–0 (13–0)
Gólszerzők: Sipőcz Virág (7), Nagy Lili (4), Vicz Lara (3), Kovács Aida (2), Bors Tímea (2), Móri Nikolett, Jánoska Mirella, Szarvas Sára
U14 leány bajnoki: Puskás Akadémia – MTK Hungária FC 2–2 (0–2)
Gólszerzők: Herczeg Kitti, Harmat Sára
Megye II-es játékosaink idegenben nyertek Vál ellen!
Megye II bajnoki: Vál – PAFC III 2–6 (1–3)
Gólszerzők: Tóth G. (2), Kovács, Heitler, Farkas, Boros